Знањем кроз Србију

Пројекат Канцеларије за младе Града Шапца

Канцеларија за младе Града Шапца реализује пројекат „Знањем кроз Србију“ који је осмишљенн да ученици свих школа у Шапцу слушајући различита предавања из географије, биологије, српског језика и историје науче о својој земљи, а потом у међусобном такмичењу покажу ко је најбољи.

Пројекат траје од фебруара до јуна 2017. године. У њему су учешће узеле све градске школе изузев Јанкове и Стојанове, a учешће су узеле и школе са сеоских подручја.

До сада је реализовано четири циклуса предавања и три квиза. Наша екипу чине 10 ученика:

Ученици четвртог разреда:

1. Страхиња Јовановић, 4-1

2. Вишња Новаковић, 4-2

3. Божидар Андрић, 4-3

4. Дуња Топић, 4-4

Ученици петог разреда:

5. Никола Маровић, 5-2

6. Александар Адакалић, 5-4

7. Вук Савић, 5-4

8. Данило Нинковић, 5-4

9. Немања Цвејић, 5-4

Ученици шестог разреда:

10. Марко Рашковић, 6-2

На последњем квизу који је одржан у суботу, 1. априла екипа ученика наше школе је освојила треће место и пласирала се у полуфинале.

Честитамо нашим успешним ученицима.

Полуфинални квиз биће реализован у Шабачком позоришту средином маја.