Недеља сектора за ванредне ситуације

У петак 15.9.2023.године у оквиру „Недеље сектора за ванредне ситуације“ на градском тргу одржана је презентација возила и њихован намена у ту сврху  за ученике основиних школи. Ученици су имали прилике да виде више врста возила: возила за гашење пожара и транспорт опреме која се користи у гашењу пожара, возило са хидрауличним мердевинама која служе за прилаз пожарном подручју које је на висини, чамац за спасавање и возило које га вуче. Ученици су поред тога што су имали прилике да виде, имали прилику да чују како се опрема користи и која се опрема у којим приликама несреће користи. Поред службе сектора за ванредне ситуације и њихових возила били су још и волонтери Црвеног крста Шабац јединице за пружање прве помоћи. Они су ученицима демонстрирали како се на унесрећеном врши КПР (кардио пулмонална реанимација) када дође до застоја срчаног ритма. Оно што је ученицима посебно било занимљиво јесте да су имали прилику да и сами пробају како се ради КПР. ОШ „Јеврем обреновић “ у вишим разредима представљало је одељење 5-4 (21 ученик) са наставником Милошем Палежевићем.

Недеља сектора за ванредне ситуације - галерија