Семинар Учење о ратовима деведесетих у нашој школи

Основна школа „Јеврем Обреновић“ била је 29. и 30. јануара 2022. године домаћин Семинара за наставнике историје Учење о ратовима ’90-тих на простору бивше Југославије. На семинару су учествовали наставници из Шапца.

Циљ семинара је да се наставници оспособе да примене савремене наставне методе у раду са ученицима кроз учење о ратовима 90-тих на простору бивше Југославије у складу са образовним стандарима и предметним компетенцијама у настави историје.

Семинар је реализован у оквиру пројекта Настава историје и образовање за будућност: јачање компетенција наставника у процесу подучавања младих о осетљивим и контроверзним темама ратова 1990-их у бившој Југославији уз коришћење мултиперспективности у настави историје и грађанског васпитања како би им се помогло да се суоче са изазовима савременог друштва. Пројекат се реализује уз подршку Амбасаде Канаде.

Видовданске награде